Usługi

Konsultacje i sesje terapeutyczne prowadzę w trybie krótko i długoterminowym. Po zdiagnozowaniu sytuacji problemowej wspólnie wyznaczamy cel i zakres działań oraz staramy się zrealizować go w ciągu następnych sesji. Dokładna ilość potrzebnych spotkań jest ustalana w czasie pierwszej wizyty. Treść każdej sesji jak i dane personalne klienta są oczywiście objęte tajemnicą. Czas spotkania oscyluje między 60 min konsultacje i terapia indywidualna, 90 min terapia par i rodzin, 120 min badania testowe.
Pierwsza konsultacja rodzinna odbywa się zawsze bez udziału dzieci i ma charakter wywiadu.

Konsultacje

Jeśli doświadczasz problemów w relacjach z innymi, masz trudności wychowawcze ze swoimi dziećmi, doskwierają Ci powracające obawy i lęki, zamartwiasz się czymś lub po prostu chcesz w swoim życiu coś zmienić na lepsze i potrzebujesz wsparcia, serdecznie zapraszam Cię na konsultację psychologiczną.

Terapia indywidualna

​Zmianom w naszym życiu prawie zawsze towarzyszy stres lub lęk. Ogromnie pomocną w takich sytuacjach jest możliwość systematycznego korzystania ze wsparcia i doświadczenia terapeuty. W bezpiecznej relacji terapeutycznej możemy wspólnie przyglądać się sytuacjom problemowym, szukać nowych rozwiązań oraz uczyć się je wdrażać w życie.

Terapia par i rodzin​

W realiach, w których żyjemy, każda rodzina lub para bliskich sobie osób doświadcza bardzo dużej presji zewnętrznej związanej z funkcjonowaniem na  wymagającym rynku pracy, zarobkami i rosnącymi kosztami utrzymania. Stres i towarzyszące mu objawy somatyczne pojawiają się właściwie w każdej rodzinie. Ma to bardzo duży wpływ na wzajemne relacje osób będących w bliskiej uczuciowej relacji. W takich stresogennych realiach, konflikty, kóre są naturalną częścią relacji dwojga osób, mogą destrukcyjnie eskalować lub przybierać formę ukrytą. Pozostawione i nierozwiązane bardzo często doprowadzają do rozpadu związków.

W sytuacjach kiedy czujemy bezradność i bezsilnośc wobec trwającego konfliktu warto skorzystać z pomocy terapeuty. Podczas wspólnej rozmowy zyskujemy zupełnie inne spojrzenie i zrozumienie problemu, a rozwiązania mogą wtedy nasuwać się naturalnie.

Wspólna praca nad konfliktem wzmacnia relację i tworzy silne więzy uczuciowe.
Pierwsza konsultacja rodzinna odbywa się zawsze bez udziału dzieci i ma charakter wywiadu.

© 2015 Gabinet Psychologiczny Michał Kasprzyca

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus
  • W-Pinterest